اجتناب كردن از توریست گردشگری آمریکایی

اجتناب كردن از: توریست گردشگری آمریکایی کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات من بیست سال سریع به دنیا آمدم! / عابدزاده

وقتی در اوج جوانی بودی و بال می گشودی تصور می کردی در ۵۱ سالگی کجا باشی و چکار کنی؟

من بیست سال سریع به دنیا آمدم! / عابدزاده

عابدزاده: من بیست سال سریع به دنیا آمدم!

عبارات مهم : ایران

وقتی در اوج جوانی بودی و بال می گشودی تصور می کردی در ۵۱ سالگی کجا باشی و چکار کنی؟

هیچ کس از آینده اش خبر ندارد.من سال ها در اوج بازی کردم و توی هر دروازه ای که ایستادم قفل محکمی به آن زدم.خب دوران قهرمانی هر بازیکنی یک روز تمام می شود.قهرمانان دو بار می میرند.من هنگامی که فوتبال را کنار گذاشتم این عنوان را با تمام وجود حس کردم.حالا هم در ۵۱ سالگی خدا آن قدر عزت داده که مردم در کوچه و خیابان نامم را صدا برنند. همین که کنار مردمم برایم یک دنیا ارزش دارد. من هر لحظه دنبال این بودم که طرف مردم باشم و حرف دل مردم را بزنم، آیا که متعلق به آن ها هستم و کاری با بالایی ها ندارم. همه کشور عزیزمان ایران می دانند که احمد رضا اهل لابی و این جور چیزها نیست. من در عمرم از کسی التماس نکردم. من احمدرضا عابدزاده ام. کسی که روی پای خودش ایستاد و از تام اصفهان تا بلندترین قله ها رفت. هر لحظه نان لیاقتم را خوردم و هیچ کس را نردبان نکردم.

من بیست سال سریع به دنیا آمدم! / عابدزاده

خیلی ها فکر می کردند سنگربان کاریزماتیکی مثل عابدزاده روی نیمکت هم بدرخشد و در عرصه مربیگری گام های بلندتری بردارد اما…؟

در فوتبالی که دروغ و تزویر حرف اول و آخر را می زند معلوم است من نمی توانم مربیگری کنم.اینجا به رزومه نگاه نمی کنند و رابطه تعیین کننده هست. اگر بلد باشی پل بزنی کرورکرور از این فوتبال عایدت خواهد شد،اما اگر بی شیله پیله باشی و دنبال ساخت و پاخت نروی کلاهت بعد معرکه است و کسی برایت پیغام نمی فرستد. متاسفم بگویم در این فوتبال ما رزومه و پیشینه مهم نیست.حتما باید با یکی ببندی تا روی نیمکت بنشینی. باید لابی باز باشی که من نیستم و دوست هم ندارم وارد این جور بازی ها شوم. مادامی که ضابطه جای رابطه را بگیرد و هر کس روی صندلی خودش بنشیند احتمالا من هم شرایط بهتری پیدا خواهم کرد و یک گوشه کار را می گیرم.

وقتی در اوج جوانی بودی و بال می گشودی تصور می کردی در ۵۱ سالگی کجا باشی و چکار کنی؟

چرا فرجام فوتبال ما اینطوری شد؟چرا مثل همه دنیا آدم های فوتبال پله پله رشد نکردند و یک شبه راه صد ساله را پیمودند؟

در این مملکت چه چیزی سر جایش هست؟فوتبال هم متاثر از پدیده های دیگر است.من هم اگر جهت بعضی ها پپسی باز می کردم الان شرایط بهتری داشتم. حقیقت این است که احمدرضا جهت رسیدن به هدفش محال است مثل بعضی ها کفش این و آن را واکس بزند. مطمئن باشید تاریخ عالی ترین قاضی است و هر چه وقت جلوتر می رود،معادلات بیشتری در ذهن مردم حل خواهد شد. من هر لحظه خدا را شکرکردم و از اینکه مردم دوستم دارند لذت می برم. دو زار کمتر و زیاد خوشبختی نمی آورد. خوشبختی توی دل آدم ها ست.

هنوز هم آکادمی ات در ینگه دنیا برقرار است؟ شنیدیم آنجا سنگربانان ششدانگی را تربیت کردی؟

درفوتبال آمریکا آموزش از پایه یک اصل تلقی می شود و بازیکنان یلخی تربیت نمی شوند.بچه باید در آکادمی پرورش پیدا کند و لیاقتش را نشان دهد تا راه هموار پیش رویش قرار بگیرد.خب جهت من در آنجا احترام قائلند و فرزند ها یشان را می آورند تا راه و رسم دروازه بانی را یادشان بدهم. این وسط اگر استعداد قابل توجهی باشد،کشف می شود و مدارج پیشرفت را طی می کند. درست بر تصویر فوتبال ما که با بازیکن سازی غریبه است و مدارس فوتبالش فقط جهت خالی نبودن عریضه برپا می شوند. من آنجا استعداد های خوبی را کشف کردم و توانستم به آنچه در ذهن داشتم دست یابم.

من بیست سال سریع به دنیا آمدم! / عابدزاده

دوست نداری همه تجربیاتت را در اختیار فرزند های سرزمینت بگذاری؟

من عاشق ایرانم و جانم را جهت کشورم می دهم. اگر شرایط فراهم باشد با جان و دل کار خواهم کرد و همه تجربیاتم را عرضه می کنم.فوتبال کشور عزیزمان ایران اقیانوس استعداد است و اگر دوراندیشی کنند و در لحظه نمانند قطعا آینده خود را تضمین خواهند کرد

راستی هنوز با هم تیمی هایت ارتباط داری؟نسلی که با حماسه ما را به جام جهانی فرانسه برد

وقتی در اوج جوانی بودی و بال می گشودی تصور می کردی در ۵۱ سالگی کجا باشی و چکار کنی؟

بله ارتباطات برقرار است و ازحال همدیگر باخبریم. در همین نشست مدیر فیفا با اهالی فوتبال همه رفقایم را دیدم و با مرورخاطرات کلی لذت بردیم. مخصوصا خداداد که کنارم نشسته بود و با شوخی ها یش حسابی حالم را عوض کرد. ما مفهوم رفاقت را بلدیم و محال است همدیگر را دریبل کنیم.

اگر عابدراده بیست سال دیرتر متولد می شد چه شرایطی پیدا می کرد؟به این عنوان فکر کردی؟

خب معلوم است الان با قرارداد چند میلیاردی بازی می کردم و کلوب ها جهت جذبم سر و دست می شکستند. من اگر بیست سال دیرتر به دنیا می آمدم الان در حال آماده شدن جهت بازی درجام جهانی روسیه بودم. هر چند پسرم امیر به خوبی دارد راهم را ادامه می دهد و شک ندارم در آینده ای نزدیک به مرد شماره یک دروازه تیم ملی تبدیل خواهد شد.

من بیست سال سریع به دنیا آمدم! / عابدزاده

حالا فکر می کنی در روسیه اتفاقات خوبی جهت تیم ملی بیفتد؟

اگر وقت را ازدست بدهند و بدون تدارکات مناسب راهی جام جهانی شوند قطعا اتفاقی نخواهد افتاد. امروز فوتبال حساب و کتاب خودش را دارد و اینکه تیمی از راه نرسیده کلک رقیبان را بکند، دور از ذهن هست. به هر حال باید فدراسیون تمهیداتی بیندیشد که تیم ملی با آمادگی کامل روبه روی حریفانش قرار گیرد.

تو تنها دروازه بانی هستی که در تاریخ دربی گل نخوردی. درسته؟

دقیقا.چه زمانی که در استقلال بازی کردم و چه هنگامی که به پرسپولیس رفتم هرگز در دربی ها بازنده نبودم. آن موقع با یک شکست دنیا روی سرمان آوار می شد و نمی دانستیم جواب هوادار را توی خیابان چطور بدهیم. الان اگر تیم ببازد خم به ابروی بازیکن نمی آید.

نقطه عطف دوران فوتبال احمدرضا در چه مقطعی بود؟

من نقطه عطف زیاد داشتم.مثلا در جام ملت های آسیا در چین عالی ترین بودم و با مهار دو پنالتی در فینال نقش مهمی در قهرمانی کشور عزیزمان ایران ایفا کردم. بازی حساس با استرالیا هم که یادتان هست. من آن روز علاوه بر دروازه بانی فرزند ها را به حمله ترغیب می کردم و در برابر فشار استرالیا کم نیاوردم. لحظه به لحظه آن روز در ذهنم هست.خوشحالم که ورزشکار موثری جهت این مملکت بودم و هر لحظه با تمام وجود جنگیدم.

قهرمانی قرمز ها در لیگ امسال را چطور آنالیز می کنی؟

اولا شادمانم که پرسپولیس به حقش در لیگ رسید. تیم برانکو انصافا خوب بازی می کند و برنامه دارد. برانکو هم فوتبال کشور عزیزمان ایران را مثل کف دستش می شناسد و می داند چطور پرسپولیس را هدایت کند. از نظر فنی پرسپولیس امسال بازی های باکیفیتی را ارائه داد و به همین خاطر سریعتر از موعد قهرمانی اش مسجل شد. اینکه پرسپولیس جهت دومین سال متوالی قهرمان می شود واقعا خوشحال کننده هست. هواداری که در سرما و گرما به استادیوم می آید و تیمش را تنها نمی گذارد همین را می خواهد. امیدوارم پرسپولیس و استقلال در آسیا هم موفق شوند.

پس نقش پروفسور را در پیشتازی سرخ ها تعیین کننده می دانی؟

او از مربیان موفق فوتبال کشور عزیزمان ایران است و چه زمانی که سرمربی تیم ملی بود و چه حالا نشان داده که باری به هر جهت عمل نمی کند و با تکیه بر برنامه ریزی پیش می رود. به هر حال همان طور که یک مربی می تواند تیمش را سربلند کند، یک مربی هم با تصمیمات اشتباه همه چیز را خراب می کند. اینجاست که به نقش مهم مربی در نتیجه گیری زیاد پی برده می شود.

فکر می کنی آیا در فوتبال کشور عزیزمان ایران حاشیه بیداد می کند و بر متن می چربد؟حاشیه ضربات جبران ناپذیری به فوتبال زده!

فوتبال کشور عزیزمان ایران در حاشیه غرق شده،چون کمتر کسی دنبال حقیقت است و همه می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.متاسفانه بعضی روزنامه ها و کانال های تلگرامی و سایت ها هم به دروغ و بی اخلاقی دامن می زنند.من اعتقاد دارم کار آموزش در فوتبال کشور عزیزمان ایران می لنگد و کسی دنبال این نیست که فضا را متحول کند. بالاخره نان بعضی در حاشیه سازی و شلوغ کاری و برهم زدن جو فوتبال است.

شنیدیم در قضیه زلزله کرمانشاه پای کار بودی و به یاری مردم شتافتی؟

هر کاری کردم وظیفه بود. مردم به ما اعتماد دارند و ما از این اعتماد جهت حل گرفتاری ها استفاده می کنیم.خوشحالم که سهمی در کار خیر داشتم و به اندازه توانم به یاری مردم زلزله زده شتافتم. قهرمانی مختص میدان فوتبال نیست و ستاره واقعی کسی است که به درد جامعه اش بخورد و دست ضعیفان را بگیرد.

از آبادان و شط تا اینجا که با هم حرف می زنیم راه زیادی جهت احمدرضا بود. درسته؟

واقعا راه زیادی بود.آن وقت ها مثل الان تکنولوژی و امکانات از در و دیوار نمی بارید. ما منزل و زندگی مان را در آبادان به خاطر جنگ از دست دادیم و به اصفهان رفتیم. من جهت آنکه پیشرفت کنم خون دل خوردم و زحمت کشیدم. نه رابطه ای داشتم و نه سوگلی بودم. از تام تا ژاندارمری و از آنجا تا استقلال و پرسپولیس مسیر پرپیچ و خمی بود ولی خسته و دلزده نشدم. الان بازیکن غوره نشده مویز می شود و از فرش به عرش می رسد و به لطف پول و پارتی نامش را سر زبان ها می اندازد.

بگذریم.در آستانه نوروز دلت جهت چه چیزی یا چه کسی تنگ شده؟

دلم جهت کودکی ام تنگ شده.عید که می شد لباس های نو می پوشیدیم و از بزرگ ترها عیدی می گرفتیم و طعم واقعی بهار و نوروز را می چشیدیم.عید هم عیدهای قدیم. امکانات نبود ولی دل ها زیاد جهت هم می تپید.

تو کدام سین هفت سین را زیاد دوست داری؟

سیب. می گویند سیب مظهر سلامتی هست. امیدوارم همه مردم کشور عزیزمان ایران سالم و سلامت باشند و سال خوبی را تجربه کنند. یادتان باشد هیچ چیز در دنیا مهم تر از تندرستی نیست.

روزنامه آفتاب یزد

واژه های کلیدی: ایران | فوتبال | فوتبالی | در حاشیه | پرسپولیس | دروازه بان | احمدرضا عابدزاده | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs