اجتناب كردن از توریست گردشگری آمریکایی

اجتناب كردن از: توریست گردشگری آمریکایی کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی از سیاست ترامپ در قبال پایتخت کشور عزیزمان ایران کاملا دفاع می‌کنیم / الجبیر

وزیر خارجه سعودی در مصاحبه با فاکس‌نیوز از سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا درقبال برجام و کشورکان به شدت حمایت کرد.

از سیاست ترامپ در قبال پایتخت کشور عزیزمان ایران کاملا دفاع می‌کنیم / الجبیر

الجبیر: از سیاست ترامپ در قبال پایتخت کشور عزیزمان ایران کاملا دفاع می کنیم

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه سعودی در مصاحبه با فاکس نیوز از سیاست های خصمانه دولت آمریکا درقبال برجام و کشورکان به شدت حمایت کرد.

به گزارش گروه تحریریه سایت، عادل الجبیر – وزیر خارجه عربستان، در گفتگو با فاکس نیوز به تکرار گزافه گویی های خود علیه کشورمان پرداخت و کشور عزیزمان ایران را به دخالت در امور یمن و دیگر کشورهای منطقه متهم کرد.

از سیاست ترامپ در قبال پایتخت کشور عزیزمان ایران کاملا دفاع می‌کنیم / الجبیر

او راجع به جنگ در یمن و اینکه آیا راه حلی جهت مسئله این کشور می توان متصور بود یا نه گفت: بله ما روی راه حل سیاسی در یمن که به یمن متحد و آشتی جو منتهی می شود کار می کنیم که کشور عزیزمان ایران و حزب الله در آن هیچ حضوری نداشته باشد. با این حال تا زمانی که به این مرحله برسیم، باید از مردم خودمان محافظت کنیم. حوثی ها تا کنون بیش از صد موشک بالستیک به عربستان شلیک کرده اند که از جمله آن ها دو موشک به پایتخت شلیک شده است است و جهت همین باید اطمینان حاصل کنیم که از مردم خودمان «محافظت» می کنیم. در عین حال ما بسیار دلواپس اوضاع انسانی در این کشور هستیم!

وزیر خارجه سعودی راجع به اوضاع هولناک مردم یمن بعد از تجاوز بعضی کشورهای عربی به آن مدعی شد: علت گرسنگی کشیدن مردم یمن این است که حوثی ها (نیروهای جنبش مردمی انصارالله) دِه ها و شهر ها را محاصره کرده اند و امکان رسیدن کمک های غذایی و دارویی را نمی دهند.

وزیر خارجه سعودی در مصاحبه با فاکس‌نیوز از سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا درقبال برجام و کشورکان به شدت حمایت کرد.

جبیر در ادامه ادعا کرد: زیاد چیز هایی که در یمن مشاهده می کنیم نتیجه کارها حوثی هاست که حوثی ها همراه کشور عزیزمان ایران و متحد حزب الله هستند. آنچه تلاش می کنند انجام دهند ایجاد حزب الله دومی در یمن است و این کشور را در زمره کشور های اقماری کشور عزیزمان ایران قرار دهند و ما نمی توانیم اجازه چنین چیزی را بدهیم.

او راجع به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و موضع آمریکا در قبال آن در اظهاراتی خصمانه و بی اساس گفت: من نمی توانم راجع به آنچه که آمریکا چه باید بکند یا نکند گمانه زنی کنم ولی از سیاست ترامپ در قبال کشور عزیزمان ایران به صورت کامل دفاع می کنم؛ لیکن این سیاست ها، سیاست هایی درست هستند و باور دارم کشور عزیزمان ایران خطری جهت جهانیان هست، این کشور عمده ترین «حامی تروریسم» در دنیاست، باور داریم توافق هسته ای کاستی هایی جدی در درون خود دارد. باید توافق هسته ای را اصلاح کرد. همچنین باید در خصوص موشک های بالستیک، مداخله در امور داخلی کشور های دیگر و حمایت از تروریسم تحریم های جدی علیه این کشور اعمال شود تا به کشور عزیزمان ایران این هشدار جدی داده شود که اگر می خواهد عضوی مقبول در جامعه جهانی باشد، واکنش‌ها خود را باید اصلاح کند.

وزیر خارجه سعودی راجع به اینکه آیا کشور عزیزمان ایران در حال حاضر توافق هسته ای را نقض کرده است یا خیر نیز مدعی شد: باور دارم که ایرانیان هر کاری که بتوانند راجع به پیش بردن برنامه هسته ای خود انجام می دهند. اینکه آن ها بازرسی ها را از مراکز اعلام شده است محدود کرده اند ممکن است بعضی برنامه های مخفی داشته باشند. از این رو اگر از من بپرسید که آیا به کشور عزیزمان ایران اعتماد دارم که به این توافق پای بند است یا نه باید بگویم در واقع اعتماد ندارم.

از سیاست ترامپ در قبال پایتخت کشور عزیزمان ایران کاملا دفاع می‌کنیم / الجبیر

جبیر راجع به اینکه آیا عربستان سعودی نیز به قدرتی اتمی تبدیل می شود یا خیر نیز گفت: ما این را قبلا هم گفته ایم که بدون اینکه خودمان در برابر آن کاری انجام نداده باشیم، اجازه نمی دهیم کشور عزیزمان ایران به سلاح اتمی دست یابد. اگر کشور عزیزمان ایران به سلاح اتمی دست یابد ما نیز همه تلاش خود را می کنیم تا در مناسب ترین وقت به این سلاح دست یابیم.

او در خصوص اوضاع سوریه نیز گفت: فاجعه جاری در سوریه تمام نشده است و مدت وقت زیادی ادامه خواهد داشت. حتی در صورتی که درگیری ها آخر گیرد، مرحله بازسازی این کشور شروع می شود و پناهندگان سوری باید به کشور خودشان بازگردند و این فقط در صورتی می تواند جریان بگیرد که فرایند جدی و معتبر سیاسی در جریان باشد و این چیزی است که ما و آمریکا تلاش می کنیم راه بیندازیم و امیدواریم فشاری جدی بر رژیم اسد وارد کنیم تا به صورت جدی وارد گفتگو شود.

وزیر خارجه سعودی در مصاحبه با فاکس‌نیوز از سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا درقبال برجام و کشورکان به شدت حمایت کرد.

وزیر خارجه سعودی راجع به محاکمه سران و شاهزادگان عربستانی با اشاره به فساد گسترده نیز گفت: بخشی از این افراد را خواندیم و به آن ها گفتیم که می توانیم با شما معامله کنیم؛ اگر جرم خود را قبول کردید و پولی را که دزدی کرده اید بازگردانید، می توانید آزاد شوید و بروید ولی اگر این پول را بازنگردانید، شما را به دادگاه معرفی می کنیم که در آن امکان محاکمه و زندانی شدن به مدتی طولانی وجود دارد. کسانی که قبول کردند، اکنون آزاد شده است اند و کسانی که قبول نکرده اند همچنان در بازداشت هستند و با محاکمه در قوه قضائیه روبرو می شوند. ما دیگر فساد را تحمل نمی کنیم، آن روز ها دیگر به سر رسیده است و دیگر بازنخواهد گشت. ما نزدیک ده درصد از بودجه خود را بر اثر فساد از دست می دادیم. بعد از این اقدام امیداریم که دیگر چنین چیزی روی ندهد.

جبیر راجع به روابط ریاض و واشنگتن نیز گفت: دونالد ترامپ و ولیعهد عربستان روابط شخصی بسیار خوبی با همدیگر دارند. مدیر جمهور همچنین روابط شخصی بسیار خوبی نیز با ملک سلمان دارند. هر دو کشور در همه پرسشها مهم راهبردی هم نظر هستند و در همه سیاست های مهم خواه راجع به مهار کشور عزیزمان ایران باشد یا مبارزه با افراط گرایی و تروریسم یا مقابله با بی ثباتی یا ایجاد صلح در منطقه، خواه راجع به اهمیت سرمایه گذاری و تجارت باشد، در همه این پرسشها ما به صورت کامل با مدیر جمهور متحد هستیم.

از سیاست ترامپ در قبال پایتخت کشور عزیزمان ایران کاملا دفاع می‌کنیم / الجبیر

افزود: جهت ترامپ اعتبار خاص ای می توان جهت رساندن روابط آمریکا و عربستان به حدی بالای خود می توان قائل بود.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | سیاست | آمریکا | ایرانی | عربستان | ایرانیان | عربستانی | دونالد ترامپ | عربستان سعودی | وزیر خارجه عربستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs