اجتناب كردن از توریست گردشگری آمریکایی

اجتناب كردن از: توریست گردشگری آمریکایی کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل روزهای نهایی حکومت نتانیاهو

همان زمانی که نتانیاهو در مونیخ آهن‌پاره‌ای به دست گرفته و جهت کشور عزیزمان ایران خط و نشان می‌کشید، در تل‌آویو شماری از نزدیک‌ترین افراد به او به اتهام فساد با

روزهای نهایی حکومت نتانیاهو

روزهای نهایی حکومت نتانیاهو

عبارات مهم : ایران

همان زمانی که نتانیاهو در مونیخ آهن پاره ای به دست گرفته و جهت کشور عزیزمان ایران خط و نشان می کشید، در تل آویو شماری از نزدیک ترین افراد به او به اتهام فساد بازداشت شدند.

به گزارش فارس، همزمان با زیاد کردن ماجراجویی های رژیم صهیونیستی در خارج از مرزهای فلسطین اشغالی، به نظر می رسد جایگاه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم در داخل بیش از هر وقت دیگر متزلزل شده است است.

روزهای نهایی حکومت نتانیاهو

روز یکشنبه زمانی که نتانیاهو در کنفرانس امنیتی «مونیخ» تکه ای آهن را بالای دست برده و کشور عزیزمان ایران را به ارسال پهپاد به «آسمان اسرائیل» متهم می کرد و جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران خط و نشان می کشید، در تل آویو چندین نفر از نزدیکان او در ارتباط با یک پرونده فساد دیگر موسوم به «پرونده ۴۰۰۰» بازداشت شدند.

در این پرونده، گروهی از نزدیک ترین یاران نتانیاهو در مظان اتهام سوءاستفاده از جایگاهشان جهت ارتقا تصویر رسانه ای نخست وزیر و همسرش قرار گرفته اند.

همان زمانی که نتانیاهو در مونیخ آهن‌پاره‌ای به دست گرفته و جهت کشور عزیزمان ایران خط و نشان می‌کشید، در تل‌آویو شماری از نزدیک‌ترین افراد به او به اتهام فساد با

به نوشته رسانه های اسرائیلی، این افراد متهم هستند که به یک شرکت مخابراتی به نام «بزک» که متعلق به یکی از دوستان نتانیاهوست، پیشنهاد داده اند که در ازای اعطای بعضی امتیازات از سوی نهادهای نظارتی اسرائیل، رسانه متعلق به این شرکت اخبار مثبتی راجع به نتانیاهو و همسرش منتشر کند.

اسامی مطرح در این پرونده رسما اعلام نشده، ولی روزنامه «هاآرتص» گزارش داده است که «نیر هفتز» از دوستان نزدیک و سخنگوی سابق خانواده نتانیاهو و «شلومو فیلبر» از نزدیکان نتانیاهو که مدتی مدیر کل وزارت ارتباطات اسرائیل بود، از جمله بازداشت شدگان هستند.

«شائول آلوویچ» مدیر شرکت بزک هم به همراه همسر و پسرش بازداشت شده است هست. دستکم دو نفر از مدیران ارشد بزک هم دستگیر شده است اند. آلوویچ مالک پایگاه خبری «واللا» است که در سال های گذشته همواره تلاش کرده نمایی مثبت از نتانیاهو و همسرش به تصویر بکشد.

روزهای نهایی حکومت نتانیاهو

هرچند در این پرونده از نتانیاهو به عنوان متهم نام برده نشده، ولی رسانه های اسرائیلی نوشته اند که او احتمالا به عنوان یکی از مظنون های پرونده مورد بازجویی قرار می گیرد.

بازداشت های اخیر کمتر از یک هفته بعد از آن صورت گرفت که رییس پلیس اسرائیل به دادستان کل این رژیم توصیه کرد نتانیاهو را در دو پرونده موسوم به «پرونده ۱۰۰۰» و «پرونده ۲۰۰۰» تحت تعقیب قرار دهد. او در این دو پرونده به دریافت رشوه و سوءاستفاده از اعتماد عمومی متهم شده است و ساعت ها تحت بازجویی قرار گرفته است.

همان زمانی که نتانیاهو در مونیخ آهن‌پاره‌ای به دست گرفته و جهت کشور عزیزمان ایران خط و نشان می‌کشید، در تل‌آویو شماری از نزدیک‌ترین افراد به او به اتهام فساد با

«آنشل ففر» خبرنگار هاآرتص نوشته است که به نظر می رسد پرونده ۴۰۰۰ بیش از دو پرونده دیگر نتانیاهو را در معرض خطر قرار دهد، چراکه مدارک گسترده ای جهت اثبات اتهامات وی وجود دارد.

با این وجود نتانیاهو در کنفرانس مونیخ آنطور که «تال اشنایدر» تحلیلگر سیاسی پایگاه «گلوبز» اسرائیل می گوید، تلاش کرد تا اینطور نشان دهد که «اوضاع کاملا عادی» است.

روزهای نهایی حکومت نتانیاهو

او در این نشست کشور عزیزمان ایران را به ارسال پهپاد به جولان متهم کرد و گفت اگر دنیا با کشور عزیزمان ایران مقابله نکند، «اسرائیل خود علیه کشور عزیزمان ایران اقدام خواهد کرد.»

اما به نظر می رسد حتی در داخل فلسطین اشغالی هم حرف های نتانیاهو چندان جدی گرفته نشده و مخاطبان داخلی اش توضیحات وی راجع به پرونده های فساد مالی اش را قبول نکرده اند.

روزنامه «لس آنجلس تایمز» نوشته نظرسنجی ای که اخیرا شبکه «رِشِت» انجام داده، نشان می دهد که ۴۹% اسرائیلی ها معتقدند که بر خلاف ادعای نتانیاهو، توطئه ای در کار نیست و او واقعا مرتکب جرم شده است هست. تنها ۲۵% شرکت کنندگان در نظرسنجی بیانات نتانیاهو را صادقانه دانسته اند و ۲۶% هم گفته اند نمی دانند حق با کیست.

در نظرسنجی کانال ۲ تلویزیون اسرائیل هم ۴۵% شرکت کنندگان گفته اند نتانیاهو باید حتی پیش از اعلام نظر دادستان از سمت خود کناره گیری کند. ۴۰% شرکت کنندگان گفته اند که او فعلا باید در سمت خود باقی بماند.

هرچند نتانیاهو گفته قصد ندارد از نخست وزیری کناره گیری کند، ولی به نظر می رسد مسابقه های غیررسمی انتخاباتی میان رقبای او از حالا شروع شده است است.

«یعیر لاپید» رهبر حزب «یش عاتید» و «نفتالی بنت» رهبر حزب «هبیت هیهودی» که هر دو کابینه های ائتلافی نتانیاهو حضور داشته اند، حالا عملا وارد کارزار با او شده است اند.

لاپید در جریان تحقیقات علیه نتانیاهو یکی از شاهدهای مهم بوده که ضد او شهادت داده هست. بنت هم هرچند این هفته گفت هنوز از نتانیاهو حمایت می کند، ولی در عمل علیه او موضع گرفت و گفت نخست وزیر اسرائیل نباید از میلیاردرها هدیه دریافت کند.

تحقیقات راجع به نتانیاهو ادامه دارد و هر روز ابعاد تازه ای از پرونده های مطرح علیه او روشن می شود. باید در ماه های آینده او می تواند جایگاهش را حفظ کند یا نهایتا او هم به سرنوشتی مانند «ایهود اولمرت» دچار می شود.

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | اسرائیل | بازداشت | رسانه ای | رسانه ها | اسرائیل | نتانیاهو | بازداشت شدن

روزهای نهایی حکومت نتانیاهو

روزهای نهایی حکومت نتانیاهو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs