اجتناب كردن از توریست گردشگری آمریکایی

اجتناب كردن از: توریست گردشگری آمریکایی کره شمالی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی می‌شود! ، جاودانه&quot، کارت اعتباری خرید کالا &quot

علی رغم اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی به وظیفه خود در مورد اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در امسال عمل نکردند، معاون امور صنایع وزارت صن

می‌شود! ، جاودانه&quot، کارت اعتباری خرید کالا &quot

کارت اعتباری خرید کالا "جاودانه" می شود!

عبارات مهم : تجارت

علی رغم اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی به وظیفه خود در مورد اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در امسال عمل نکردند، معاون امور صنایع وزارت صنعت ادعای اجرای همیشگی این طرح از سال آینده را مطرح کرده هست.

به گزارش ایسنا، علی رغم تکلیفی که به وسیله ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی به منظور اجرای طرح تازه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال ۱۳۹۶ ابلاغ شد، ولی اجرای این طرح درسال جاری به مرحله اجرا در نیامد تا در نهایت محسن صالحی نیا – معاون وزیر صنعت معدن و تجارت – از اجرای همیشگی این طرح از سال آینده خبر دهد.

سال ۹۶ و “کمای” طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی

می‌شود! ، جاودانه&quot، کارت اعتباری خرید کالا &quot

قرار بر این بود که طرح تازه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در امسال با برطرف نقایص طرح قبلی که در سال گذشته به مرحله اجرا درآمد، به وسیله وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی اجرایی شود. دستوری که به وسیله ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طبق ابلاغیه ای به این دو دستگاه ابلاغ شد ولی در نهایت عملیاتی نشد.

بر اساس مصوبه ستاد برنامه ریزی اقتصاد مقاومتی باید طرح تازه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی به وسیله وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی در امسال مدنظر قرار می گرفت، آیا که به عنوان وظیفه این دو دستگاه تعریف شده است هست. پروژه ای که این دو دستگاه موظف بودند بعد از تهیه، آن را جهت اجرا و ابلاغ به تصویب شرکت برنامه و بودجه برسانند.

علی رغم اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی به وظیفه خود در مورد اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در امسال عمل نکردند، معاون امور صنایع وزارت صن

به علت پرسشها و پرسشها مختلفی که طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال گذشته با آن روبرو بود و به منشأ اختلاف بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی در این بخش تبدیل شد، ستاد فرماندهی اقصاد مقاومتی تصمیم گرفت تا طرح جدیدی در این خصوص مدنظر قرار گیرد که با برطرف اشکالاتی که تولیدکنندگان و نیز متقاضیان خرید با آن روبرو بودند، به نحو مطلوب و تحت عنوان طرح تازه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در امسال اجرایی شود. به همین علت این تصمیم به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسید و به وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی ابلاغ شد تا هر چه سریع تر طرح تازه را تهیه و اجرای آن را در دستور کار قرار دهند.

به مرور و با گذشت وقت مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی در پاسخ به علت طولانی شدن اجرای طرح تازه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی، پرسشها مختلفی را مطرح می کردند. پرونده طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال گذشته به گونه ای بسته شد که نه تنها انتقادات عدیده ای به آن وارد آمد که دو مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی نسبت به چگونگی اجرای آن چه در خصوص لیست کالاهای مدنظر و نیز تسهیلات بانکی معترض بودند.

بنابراین به منظور اجرای طرح تازه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال جاری، وزارت صنعت، معدن و تجارت در مردادماه امسال پیشنهاد جدیدی را به بانک مرکزی ارائه کرد که به گفته مسئولان این وزارتخانه حتی به وسیله شرکت برنامه و بودجه اصلاح و به تایید رسیده بود ولی در نهایت این طرح با چکش کاری بانک مرکزی همراه و قرار بر این شد تا بانک مرکزی اقدام به تهیه طرح جدیدی کرده و بر این اساس طرح ارائه شده است قبلی به وسیله وزارت صنعت، معدن و تجارت مسکوت ماند.

می‌شود! ، جاودانه&quot، کارت اعتباری خرید کالا &quot

طبق آخرین اظهارات، طرح تازه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی به کمیسیون اعتبارات بانک مرکزی ارسال و منتظر تایید و تصویب در این کمیسیون بود تا بعد از ارائه به وزارت صنعت، معدن و تجارت و توافق نهایی دو دستگاه به شرکت برنامه و بودجه ارسال شود تا در صورت تصویب نهایی طرح تازه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی به مرحله اجرا درآید که در عمل اجرایی نشد.

ادعای تازه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

علی رغم اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی به وظیفه خود در مورد اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در امسال عمل نکردند، معاون امور صنایع وزارت صن

محسن صالحی نیا-معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت- به تازگی و در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این که این وزارتخانه و بانک مرکزی مکلف بودند طبق ابلاغیه ستاد فرماهی اقتصاد مقاومتی و شخص معاون اول رییس جمهوری، طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی را در امسال اجرایی کنند ولی این اقدام انجام نشد، تصریح کرد: طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در حال پیگیری است و به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت کمیته ای در این رابطه تشکیل شده است است.

وی در ای خصوص ادامه داد: قرار براین شده است که طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی به صورت همیشگی و دائمی اجرا شود و در ارتباط با رویه کارت اعتباری، بانک های عامل، قیمت تسهیلات و سقف و روش اعطای آن را دستورالعملی مدنظر قرار می دهند و تصمیم بر این شده است که به امضا و تایید بانک مرکزی برسد تا در نهایت جهت ابلاغ به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال شود.

می‌شود! ، جاودانه&quot، کارت اعتباری خرید کالا &quot

واژه های کلیدی: تجارت | مرکزی | ایرانی | ایرانی | اجرای طرح | اقتصاد مقاومتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs